Zwiedzając okolice Krakowa wynajętym samochodem

blog_2

Kraków to drugie pod względem wielkości miasto w Polsce, które ma około 800 tysięcy mieszkańców. Jest to bardzo ważne dla naszego kraju centrum kulturalne, gospodarcze, usługowe i oczywiście również turystyczne. Najważniejsze jest chyba niezwykle bogate dziedzictwo historyczne Krakowa oraz okolic. Jest to oczywiście doskonała baza do wycieczek nawet na jeden dzień. Mając do dyspozycji samochód będzie można zobaczyć także wiele interesujących miejsc w okolicy miasta. Przy własnym transporcie można także dopasować sobie tempo zwiedzania do tego co nam będzie odpowiadało. W okolicach Krakowa możemy zobaczyć między innymi unikalną w swojej skali Kopalnię Soli w Wieliczce. A także nazistowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Nieco dalej, ale również w zasięgu będzie Jasna Góra z cudownym obrazem Matki Bożej.

Z Krakowa do Wieliczki podążyć możemy drogą nr 4 kierując na południowy wschód. Do Oświęcimia prowadzi autostrada A4 oraz droga wojewódzka nr 933. W okolicy do 150 km od Krakowa znajduje się również kilka parków narodowych, dlatego można się tam wybrać. Już na obrzeżach miasta około 18 km od centrum rozprzestrzenia się Ojcowski Park Narodowy. Do Zakopanego wynajętym samochodem Zakopane to oczywiście najbardziej znana górka miejscowość, która znajduje się około 100 km od Krakowa. Miasto na pewno jest urokliwe, ale typowo turystyczne. Spokojnie można się tam wybrać praktycznie o każdej porze roku.

Dla osób, które przyjeżdżają do Polski z zagranicy na narty to właśnie najczęściej wybieranym miejscem będzie Zakopane. Warunki narciarskie są tam całkiem dobre, a dużą zaletą będzie na pewno to, że miasto znajduje się stosunkowo blisko międzynarodowego portu lotniczego Kraków – Balice. Spokojnie można znaleźć także propozycje licznych wypożyczalni samochodów, które działają na terenie lotniska, dlatego bez problemu można tam sięgnąć po auto i dzięki temu szybko dostać się do Zakopanego. W większości wypożyczalni w okresie zimowym oczywiście w cenie wynajmu są opony zimowe i dlatego jazda będzie bezpieczna.