Jak poruszać się po Krakowie - autobus, tramwaj, a może wypożyczony samochód?

blog_2

Trudno dziwić się, że perspektywa urlopu spędzonego w Krakowie wywołuje tak duże emocje, nie da się bowiem zaprzeczyć temu, że mamy do czynienia z miastem niebanalnym, które ma nam wiele do zaoferowania. Przed zaplanowaniem trasy kolejnych wycieczek warto jednak odpowiedzieć sobie na przynajmniej jedno istotne pytanie. Związane jest ono z tym, czy po stolicy Małopolski lepiej jest poruszać się wykorzystując możliwości stwarzane przez komunikację miejską, czy też odwołując się do samochodu jako środka transportu.

Nietrudno się domyślić, że każde z rozwiązań ma swoje blaski i cienie. O ile osoba wypożyczająca samochód może wsiąść do niego i jechać dokładnie tam, gdzie chce, o tyle turysta wiążący się z komunikacją miejską zawsze musi liczyć się z pewną dozą niepewności. Tak naprawdę, nigdy nie może oszacować z całą pewnością, jak długo będzie czekać na autobus lub tramwaj. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że może mieć niemały problem z samym dostaniem się do pojazdu w godzinach szczytu.

Komunikacja miejska pozwala jednak zapomnieć o problemach, jakie generuje brak miejsca parkingowego i nienajlepsza orientacja w terenie, nie można więc utrzymywać, że jest wolna od zalet. Ostateczny wybór nie jest zadaniem łatwym, nie ma bowiem rozwiązania sprawdzającego się bez względu na okoliczności. Kluczowe znaczenie ma zatem określenie, czy priorytetem jest wygoda, czy też oszczędność. Przed podjęciem ostateczne decyzji warto więc sprecyzować swoje oczekiwania wobec urlopu w Krakowie i wskazać na rozwiązanie, które w większym stopniu przyczyni się do ich spełnienia.