Kraków – najchętniej odwiedzane miasto w Małopolsce

blog_2

Kraków i jego okolice należą do miejsc bardzo chętnie odwiedzanych przez turystów. Niezwykle bogata historia miasta sprawiła, że Kraków obfituje w zabytki z różnych okresów. Zabytki i dobra infrastruktura turystyczna wraz z niezwykłą atmosferą sprawiają, że każdego roku Kraków i jego okolice są odwiedzane przez tłumy gości z kraju i z zagranicy. Spora liczba zagranicznych turystów przybywa do miasta drogą lotniczą lądując na podkrakowskim lotnisku Balice. Doskonałe położenie miasta sprawia, sąsiedztwo doskonałych dróg, połączenia kolejowe z wieloma atrakcyjnymi turystycznie miejscowościami na terenie południowej Polski sprawia, że Kraków staje się także bazą do zwiedzania południa kraju.

Osoby, które chcą zwiedzić coś więcej poza Krakowem bardzo często decydują się na wynajem samochodu na lotnisku Balice. Wynajęty na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice samochód ułatwia im nie tylko poruszanie się po samym Krakowie, ale także umożliwia szybkie przemieszczenie się w inne atrakcyjne miejsc Małopolski. Wynajem samochodu staje się alternatywą dla środków komunikacji publicznej. Wprawdzie z lotniska do centrum Krakowa kursują bezpłatne autobusy wahadłowe i miejska komunikacja to jednak poruszanie się wynajętym samochodem uniezależnia podróżnych od rozkładu jazdy. Na pewno podróż jest bardziej wygodna.

Położenie miasta przy autostradzie A4, która łączy główne miasta południowej Polski pozwala szybko dotrzeć i zwiedzić także inne atrakcyjne miejscowości regionu. Kraków może być bazą wypadową do Częstochowy, gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych w kraju. Wynajęty samochód ułatwi także dotarcie do zimowej stolicy Polski, do Zakopanego. Koszty wynajęcia samochodu na lotnisku w podkrakowskich Balicach nie jest wysoki. Średnio za wypożyczenie niewielkiego samochodu miejskiego zapłacimy około 650 złotych za siedem dni. W ciągu tego tygodnia poruszając się wynajętym samochodem możemy naprawdę sporo zwiedzić nie tylko w samym Krakowie.