Jak wynająć właściwy samochód?

blog_2

Doradzenie klientowi, który nie ma sprecyzowanych oczekiwań jest bardzo trudne, także wtedy, kiedy zgłasza się do nas klient, który chce wynająć samochód. Zanim więc pracownik wypożyczalni wskaże właściwe auto powinien przeprowadzić z klientem długą rozmowę. W jej trakcie powinien zapytać klienta, w jakim celu wypożycza auto, dokąd i z kim chce nim podróżować. Jeśli okaże się, że klient wypożycza auto, aby udać się nim na wakacje z dużą rodziną – polećmy mu vana.

Bez trudu zmieści się do niego nawet dziewięć osób, a jeszcze pozostanie w nim sporo miejsca na bagaż. Wnętrze vana jest bardzo obszerne, wszyscy będą więc mogli podróżować w komfortowych warunkach nawet wtedy, kiedy podróż będzie trwała wiele godzin. Ale jeśli nasz klient wybiera się z dziewczyną na romantyczny weekend lub krótki wypad za miasto, to w jego przypadku wystarczające będzie małe auto typu kompakt lub równie niewielkie auto miejskie. Zaletą tych aut jest niewielkie zużycie paliwa, do tego są one bardzo zwrotne i sztywne. Z kolei przedstawiciel handlowy będzie potrzebował dużego auta typu combi. Taki model będzie przydatny szczególnie wtedy, jeśli klient zabiera ze sobą produkty, które oferuje do sprzedaży.

Jeśli podróżuje sam wystarczy mu samochód w typie auta kompaktowego. Dodatkowe wyposażenie samochodu w gadżety ułatwiające szybkie poruszanie się po trasie, pozwalające omijać ewentualne korki dla takiego klienta będzie dodatkowym atutem. Dla przedstawicieli handlowych czy w ogóle osób podróżujących w celach służbowych czas liczy się bowiem przede wszystkim. Takie dodatkowe wyposażenie na pewno okaże się pomocne w szybkim dotarciu do celu podróży.

** Czytaj również o samochodach elektrycznych **