Podstawy wynajmu samochodu CzęśćI

blog_2

Większość osób, które udaje się do wypożyczalni po auto, zastanawia się nad tym, ile czasu może zająć całą procedura, która dotyczy wynajmu. Pojawia się pytanie, czy będziemy pamiętać zapytać o wszystko co nas interesuje, a pracownicy firmy będą chcieli wszystko nam wyjaśnić. Poniżej garść porad, jak szybko i bez kłopotów wynająć samochód. Opłaty za wynajęcie Niezależnie od tego, czy decydujemy się wynająć auto telefonicznie, za pośrednictwem maila czy przez specjalny formularz, zawsze dostaniemy informacje o kwocie, którą przyjdzie nam za wynajem zapłacić. Niezwykle istotna jest w tym wypadku informacja, czy cena, która została nam podana to cena netto czy brutto. W większości wypadków cen podawana jest już z podatkiem VAT, ale zawsze warto o to zapytać.

Opłatą, którą również trzeba uiścić jest depozyt. To jak będzie wysoki uzależnione jest od klasy samochodu, który zdecydowaliśmy się wypożyczyć. Depozyt to zawsze kaucja zwrotna. W momencie oddawania samochodu – po wcześniej oględzinach przez pracownika firmy – kaucja zostanie zwrócona. Trzeba jednak pamiętać, że warunkiem jest oddania auta w takim stanie, w jakim go wypożyczyliśmy. Wiele wypożyczalni oczekuje, aby jedna z dwóch opłat była dokonywana za pomocą karty płatniczej. W przypadku opłacania w ten sposób kaucji w grę wchodzi tak zwana opłata pre – autoryzacji. Dochodzi po prostu do blokowania środków na koncie. Do wynajęcia samochodu niezbędny jest dowód tożsamości oraz prawo jazdy. W tym pierwszym wypadku może to być zarówno dowód osobisty, jak i paszport.

Obywatele Stanów Zjednoczonych, którzy chcą wypożyczyć u nas samochód, muszą przedstawić Międzynarodowe Prawo Jazdy. To właśnie ten dokument uprawnia do prowadzenia samochodów poza granicami swojego kraju. W przypadku wynajmu samochodu na firmę, trzeba pamiętać o przedstawieniu nie tylko dokumentu tożsamości i prawa jazdy, ale również dokumentów firmowych. Zalicza się do nich numer NIP oraz KRS. Jeżeli auto wynajmuje pracownik, musi posiadać specjalne zaświadczenie, które potwierdza, że osoba ta upoważniona jest do wynajęcia samochodu.