Czy warto wynajmować samochód?

blog_2

Wypożyczalnie samochodów są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Związane jest to z różnymi sytuacjami – wynajem auta podczas wyjazdu wakacyjnego, wizyty w innym mieście, prywatne firmy wolą wynająć samochód niż wiązać się umową leasingową. Do niedawna firmy oferujące „rent a car” były postrzegane jako te ekskluzywne, zarezerwowane tylko dla zamożnych klientów, z upływem czasu jednak wszystko się zmienia. Kto wynajmuje samochody i z jakich przyczyn? Oto kilka przykładów. Najczęściej korzystamy z usługi „rent a car”, gdy jesteśmy pozbawieni samochodu z powodu udziału w kolizji drogowej.

Auto zostało odstawione na kilka dni do warsztatu, a nasze życie wywraca się do góry nogami. Pamiętajmy, że przysługuje nam samochód zastępczy na koszt OC sprawcy wypadku, wtedy to bardzo często firmy ubezpieczeniowe korzystają z usługi wynajmu samochodu i oddają zastępcze auto do naszej dyspozycji. Wakacyjne wyjazdy to również częsta przyczyna wynajmu samochodu. Trafiamy na przykład w rejon gdzie w okolicy znajduje się obiekt czy miejsce godne zwiedzania – najłatwiej wypożyczyć auto i zrobić sobie prywatną wycieczkę bez zbędnych kłopotów. Wynajem auta to też rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy zaplanowany wyjazd wakacyjny za np. dwa dni, a nasze auto nagle się psuje.

Prywatne przedsiębiorstwa bardzo często decydują się na wynajęcie samochodu dla pracowników, ponieważ nie chcą wiązać się umowami leasingowymi czy kredytem na zakup auta. Liczną grupą preferująca wynajęcie samochodu, są osoby przebywające do Polski z zagranicy aby odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Najchętniej wypożyczają auta już na lotnisku, aby swobodnie się przemieszczać, tym bardziej, że samochód można oddać też na lotnisku tuż przed odlotem.