Jak rozwija się rynek wynajmu samochodów w Polsce?

blog_2

Pierwszymi podmiotami, które zainteresowały się wynajmem długoterminowym w momencie, w którym usługa ta pojawiła się na polskim rynku, były małe i średnie firmy. Osoby odpowiedzialne za firmową flotę szybko doceniły korzyści takie, jak możliwość wymiany pojazdu jeszcze w czasie trwania umowy, zwolnienie z kosztów związanych z pokryciem ubezpieczenia OC oraz zwolnienie z czynności serwisowych, szybko można było więc usłyszeć, że jest to usługa, która z powodzeniem może konkurować z leasingiem. Z biegiem czasu zalety te stały się dobrze widoczne również dla odbiorców indywidualnych, okazało się bowiem, że korzystanie z samochodu jest możliwe nawet wówczas, gdy nie jest się jego właścicielem.

Profesjonalne polerki samochodowe

Właśnie klientom prywatnym zawdzięczamy zresztą to, że dziś mamy do czynienia także z wynajmem krótko- i średnioterminowym. Oczywiście, przekonywanie osób prywatnych o zaletach wypożyczania samochodów nie należało do zadań prostych, najpoważniejszą przeszkodą okazywała się zaś niska świadomość dostępności takich rozwiązań i łatwości korzystania z nich. Właścicielom wypożyczalni samochodów z pomocą przyszły jednak coraz popularniejsze wśród naszych rodaków wyjazdy zagraniczne. W czasie ich trwania Polacy często decydowali się na wynajem samochodu, aby poruszać się po obcych sobie terenach bez skrępowania, po powrocie do kraju poszukiwali więc zbliżonych usług.

W okresie wakacyjnym wzrost zainteresowania wynajmem aut wśród osób prywatnych nadal jest zresztą najbardziej widoczny, choć charakterystyczny jest on również dla świąt i długich weekendów. Same wybierane samochody różnią się między sobą w dość istotny sposób, kluczową rolę odgrywa przy tym potrzeba, która skłania do wypożyczenia i możliwości finansowe. Tendencją wspólną dla wszystkich wynajmujących jest jednak oczekiwanie, że pojazd będzie charakteryzował się nie tylko idealnym stanem technicznym, ale również bogatym wyposażeniem. Osoby wynajmujące samochód mają konkretne wymagania, a firmy zabiegające o ich uwagę muszą spełniać je wykazując się dużym zaangażowaniem.