Czy w Krakowie możliwe jest wynajęcie samochodu?

blog_2

Odpowiedź na to pytanie brzmi :tak! Lista firm, które świadczą usługi z tego zakresu jest naprawdę długa. W zdecydowanej większości przypadków nie jest problemem podstawienie samochodu pod wskazany adres. Czasami wiąże się to jedynie z dodatkową opłatą, która jednak na ogół nie przekracza pięćdziesięciu złotych. Zanim więc zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy, warto skorzystać z Internetu i przejrzeć dostępne w nim oferty. Dzięki temu możliwe będzie wybranie firmy mającej najkorzystniejszą ofertę, która będzie maksymalnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Ceny. W tym względzie poszczególne oferty mogą się znacznie różnić. W zależności od klasy auta koszt wynajmu samochodu za dobę może wahać się od sześćdziesięciu do nawet trzystu złotych. Jeżeli auto będzie wypożyczane na dłuższy czas, to koszt dobowy będzie mniejszy.

Trzeba pamiętać, że firmy wypożyczają samochody jedynie osobom, które mają prawo jazdy oraz ważny dowód osobisty. W wielu wypadkach w wypożyczalni należy pozostawić kopie wymienionych dokumentów. Konieczne jest na ogół także wpłacenie depozytu, który na ogół waha się od pięciuset do tysiąca złotych. Jest to jednak kaucja zwrotna. Jeżeli auto zostanie oddane w takim stanie, w jakim je wypożyczyliśmy, to kaucję otrzymamy z powrotem. Parkowanie W Krakowie wprowadzone zostały strefy ograniczonego parkowania. Wszystko po to, aby nie doszło do zablokowania starych i zabytkowych dzielnic. Wprowadzając strefy ograniczonego parkowania, władze Krakowa wzorowały się na wielu europejskich miastach, w których takie rozwiązania obowiązują.

Do ścisłego centrum wjadą w efekcie tylko ci, którym udało się uzyskać specjalne pozwolenie. W tej strefie kierowcy mogą poruszać się z prędkością jedynie 20 kilometrów na godzinę. Aby przepis ten nie był łamany, zainstalowano w Krakowie bardzo dokładny i szczelny system monitoringu. Jego działanie oparte jest na działaniu fotoradarów. Ci, którzy postanawiają jechać szybciej mogą więc być pewni, że nie uda im się uniknąć mandatu.